O dni svätého Jána 24.6. sa hovorí ako o magickom dni, kedy sa oplatí zbierať bylinky, lebo zrovná v tento deň majú najväčšiu silu. Sú najliečivejšie. Ak sa k tomu pridá slnečné počasie a zbierajú sa za slniečka, zberáme ich v tom najlepšom čase.

I preto sme sa rozhodli spraviť bylinkový seminár spojený s nazbieraním si vlastných byliniek ako Pupenec roľný, Mrlík biely, Palina dračia, Ľubovník bodkovaný, Krídlatka Japonská a mnohé ďalšie, ktoré boli v programe semináre, ale i také, ktoré sme stretli po ceste. Či oni nás?

Janka nám ku každej bylinke povedala všetko, čo vedela a mali sme možnosť ich aj ochutnať. U mňa najviac zabodovala kyselka. A u Vás? Tí, ktorí ste boli, vklude napíšte do komentára 🙂

Tento spoločný čas sme spojili s rôznymi rituálmi pri ohni, ktoré sa robili aj za dávnejších čias v tento deň.  Prepúšťali sme staré, aby do nášho života mohlo prísť nové. Ukázali sme si ako si nabiť vodu, aby bola pre nás čo najliečivejšia a spoločne si pomaškrtili na domácich chutných pokrmoch.

Môžete si pozrieť aj video z tohto bylinkovania s Jankou:

V mesiaci August budeme takýto alebo podobný seminár robiť opäť. Blížiace semináre môžete sledovať v kolonke Podujatia alebo na našom Facebooku: Rodový statok pod Morušou.

Tešíme sa na Vás 🙂

Autor článku/foto/videa: Radoslav Zárecký

Pin It on Pinterest

Páčil sa vám článok?

Urobí mi radosť, keď ho budete zdieľať medzi svojimi priateľmi :) Ďakujem