Pri ich pravidelnom používaní sa vám dostanú do rovnováhy žalúdočné kyseliny, baktérie v črevách a sú odolnejšie voči pôsobeniu hnilobných baktérií, eliminujú premnožené parazity, tím pádom je čistejšia krv, posilnené srdce, pečeň, ľadviny.

Sú vhodné ako probiotikum po liečbe antibiotikami a chemoterapii.

Užívanie antibiotík môže nášmu organizmu pri niektorých typoch ochorení veľmi pomôcť, ale zároveň ho zaťažuje svojimi vedľajšími účinkami. Jedným z nich je negatívne pôsobenie na črevnú mikroflóru. Pri neopatrnom a častom užití sa úplne naruší prirodzená mikroflóra v črevách a tiež dochádza k narušeniu črevnej sliznice ako takej. Dôkazom je práve častý výskyt baktérie E.coli v moči.

Pri užívaní antibiotík sa doporučuje súčasne užívat prírodné probiotiká…a tie obsadené v octe sú veľmi jemné a môžu sa používať zvonku aj zvnútra.

Ovocné octy sú fermentovaný výrobok z dozretého ovocia. Najzdravšie bio verzie obsahujú milióny zdraviu prospešných baktérií, a to robí z ovocných octov vysoko zdraviu prospešný výrobok

Z ďalších účinkov:

1. ZNIŽUJE REFLUX A REDUKUJE PÁLENIE ZÁHY


Ocot verne kopíruje kyslé prostredie v žalúdku, tým napomáha tráveniu a rozkladu potravy. Preto neváhajte vyskúšať tento liek, ak vás zvykne trápiť záha. Rozmiešajte v dvoch deci vody jednu čajovú lyžičku octu a vypite. Určite budete milo prekvapení.

2. BOJUJE PROTI CANDIDE (kvasinkám)


Mnoho ľudí trápia premnožené kvasinky v tele. Ovocný ocot veľmi rýchlo pomáha. Výskumy potvrdili, že kyseliny a enzýmy obsiahnuté v živom octe ničia kvasinky. . Odporúčané dávkovanie pri kvasinkách je jedna polievková lyžica v decilitri vody. Užite na lačno.

3. POMÁHA PRI BODNÝCH RANÁCH A SPÁLENINÁCH


Ak trpíte spáleninou alebo vás bodol hmyz, ocot je skvelým pomocníkom. Pre spáleniny od slnka zmiešajte ocot a vodu v pomere 1:3. Nanášajte na spálenú pokožku bavlnenou handričkou, prípadne pridajte do vlažného kúpeľa šálku octu. Nepríjemná bolesť sa rýchlo stratí. V prípade bodnutia hmyzom si potierajte ranu čistým octom. Opuch ustúpi.

4. ZNIŽUJE KRVNÝ TLAK


Niektoré štúdie naznačujú možnú spojitosť medzi jablčným octom a znižovaním tlaku. Stačí užívať jednu polievkovú lyžicu octu zriedeného s vodou 3x denne. Účinky nenechajú na seba dlho čakať.

5. ZABÍJA PLESNE

Ak trpíte týmto nepríjemným ochorením na nohách alebo na nechtoch nôh, urobte si vodný kúpeľ s dvoma šálkami octu, prípadne aplikujte čistý, neriedený ocot priamo na postihnutú oblasť. Čo sa týka plesní na koži, zmiešajte vodu a ocot v pomere 1:2. Pokožka bude doslova horieť, ako zaručene sa vylieči od plesne. Najmä u detí je to výborný liek, nemusíte ich totiž trápiť hormonálnymi masťami. Avšak, aplikácia jablčného octu u detí si vyžaduje opatrnosť. Detská pokožka je veľmi citlivá a jemná, preto zvážte riedenie. Vhodné je riedenie 1:1. Je veľmi vhodné použiť viac vody

6. PRÍRODNÝ A LACNÝ TONER NA POKOŽKU


Po zmiešaní s rovným dielom vody a pár kvapkami esenciálneho oleja pre vôňu získate výborný domáci toner na pokožku. Je preukázané, že pôsobí aj proti akné bez toho, aby vám vysušil kožu. Túto zmes udržujte v chladničke, chlad znásobuje jej účinok. Ak máte pleť veľmi nečistú, nebojte sa použiť viac octu, najlepšie v pomere 2:1. Ostatným postačuje 1:1. Vaša pokožka bude čistá, vláčna a vypnutá aj bez chemických prostriedkov.

7. PORAZTE LUPINY!

Ocot je zabijakom lupín. Zmiešajte ho s vodou v pomere 1:1 a naneste ku korienkom vlasov. Dobre vmasírujte a nechajte pod uterákom pôsobiť pokojne aj pol hodinu. Potom opláchnite. Opakujte 2 až 3x do týždňa. Lupín sa zaručene zbavíte.

Pin It on Pinterest

Páčil sa vám článok?

Urobí mi radosť, keď ho budete zdieľať medzi svojimi priateľmi :) Ďakujem